Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin u zotuan sot se do të shtojnë përpjekjet e përbashkëta për luftimin e terrorizimit. Pas takimit në Londër, Blair tha se popujt e këtyre vendeve ndajnë mendimin se nuk duhet të mposhten nga rreziku i terrorizmit.
Ndërkaq, presidenti Putin tha se ai dhe Blair i kanë kuptuar rreziqet globale, përfshirë edhe rrezikun nga terrorizmi.
XS
SM
MD
LG