Ndërlidhjet

HAGË


Në vitet e luftës, në Bosnje e Hercegovinë ka patur mbi 520 kampe, në të cilat pjesëtarët jo-serbë janë torturuar dhe masovikisht janë vrarë, ka deklaruar dëshmitarja e sotme në gjykimin kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Marika Malesheviq tha se gjatë viteve 1992-95, nëpër kampet që i mbanin serbët kaluan mbi 100 mijë të burgosur, kryesisht myslimanë.
XS
SM
MD
LG