Ndërlidhjet

logo-print

Sanksionet nuk pengojnë shitjen e raketave për Iranin



Sanksionet e reja, që mund të vendosen ndaj Iranit, nuk do të kenë ndikim në kontratat ekzistuese mes Moskës dhe Teheranit. Këtu përfshihet dhe kontrata mes dy vendeve për shitjen e raketave tokë-ajër.

Deklarata u bë nga shefi i Komitetit për Politikë të Jashtme në Dhomën e Sipërme të Parlamentit rus, Mikhail Margelov.
XS
SM
MD
LG