Ndërlidhjet

logo-print

Në pritje të sekretares Clinton

  • RFE /RL

Prishtinë

Prishtinë

Qyteti i Prishtinës është zbukuruar gjithandej me flamuj shtetërorë të Kosovës dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës - mesazhe këto mirëseardhjeje për Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton, e cila të mërkurën arrin në Kosovë.

Qytetarët e anketuar në Prishtinë thonë se janë të nderuar me vizitën e zonjës Clinton dhe bëjnë thirrje për një pritje madhështore në emër të saj.

Trego komentet

XS
SM
MD
LG