Ndërlidhjet

logo-print
Një tërmet me magnitudë 5.9 ka goditur bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së tha se tërmeti me epiqendër në shtetin e Virxhinias, është ndjerë deri në veri të Nju Jorkut.

Pentagoni dhe selia e Kongresit janë evakuuar, sikur edhe gjykatat në Nju Jork.

Nuk ka pasur njoftime të menjëhershme për dëme materiale apo të lënduar.


XS
SM
MD
LG