Ndërlidhjet

Së paku 23 të vrarë në Kueta

  • RFE /RL

Pas sulmit në Kueta...

Pas sulmit në Kueta...

Dy kamikazë kanë sulmuar një oficer të lartë ushtarak në Kueta, në perëndim të Pakistanit, duke vrarë së paku 20 njerëz, përfshirë tetë ushtarë dhe gruan e oficerit.

Policia tha se oficeri në shënjestër, Faruk Shezad, ishte plagosur, por shkalla e lëndimeve të tij nuk ishte e qartë.

Policia tha se dyshohet se militantët talebanë ishin pas sulmit, i cili vjen dy ditë pasi ushtria tha se kishte arrestuar një zyrtar të lartë operativ të al-Kaidës në këtë qytet.(g.k)


XS
SM
MD
LG