Ndërlidhjet

Vriten 6 pjesëtarë të milicisë pakistaneze


Ilustrim me pamje arkivore në Pakistan.

Ilustrim me pamje arkivore në Pakistan.

Një shpërthim ka ndodhur sot në rajonin Khiber të Pakistanit duke vrarë të paktën gjashtë anëtarë të milicisë pro-qeveritare dhe duke plagosur disa të tjerë.

Autoritetet lokale fajësojnë grupin Lashkar-e-Islam për sulmin.

Burimet zyrtare thonë se incidenti ka ndodhur kur milicia i është ofruar një post-blloku të paligjshëm, të ngritur nga militantët.
XS
SM
MD
LG