Ndërlidhjet

Të paktën 18 persona kanë vdekur dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur nga sulmi vetëvrasës pranë akademisë trajnuese të policisë në Bagdad.

Autoritetet e rendit thonë se sulmuesi është stacionuar jashtë institucionit në veri të kryeqytetit, ku ndodhet edhe një numër ndërtesash qeveritare.

Në kohën kur turma e rekrutëve ka dalë nga kompleksi, bombarduesi mësohet t’i ketë shpërthyer eksplozivët.

Sulmi i së dielës ishte më vdekjeprurësi në kryeqytetin irakian në afro një muaj. Ai pason edhe tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku, në dhjetorin e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG