Ndërlidhjet

Vriten 18 udhëtarë autobusi


Foto nga arkivi

Foto nga arkivi

Policia në Pakistan tha se të paktën 18 persona që po udhëtonin me një autobus janë vrarë nga një sulm i personave të armatosur.

Autoritetet policore thanë se në shënjestër ishin myslimanët shiitë, që janë pakicë në Pakistan, ndërsa sulmuesit dyshohet se i përkasin një sekti sunit.

Sulmi ndodhi të fshatin malor të Harban Nalës në qarkun e Kohistanit.

Policia tha se sulmuesit e armatosur ishin fshehur në të dy anët e rrugës dhe kanë sulmuar autobusin derisa po lëvizte në atë pjesë.
XS
SM
MD
LG