Ndërlidhjet

Pakistan: 10 ushtarë, 23 militantë të vrarë në përleshje


Pamje nga Islamabadi

Pamje nga Islamabadi

Zyrtarët në Pakistan thonë se së paku 10 ushtarë pakistanezë dhe 23 militantë të dyshuar janë vrarë, në përleshjet në pjesën veri-perëndimore të këtij vendi, afër kufirit me Afganistanin.

Raportohet se lutimet kishin shpërthyer kur militantët e kishin sulmuar një post-bllok dhe ushtarët ishin përgjigjur me të shtëna.

Një zyrtar në rajonin Khyber ka thënë se militantët e grupit Lashkar-e-Islam, të ndërlidhur me talibanët, e kishin sulmuar të parët.
XS
SM
MD
LG