Ndërlidhjet

logo-print

Holokausti produkt shtëpiak?!

  • RFE /RL

Dy studente ruse, Ksenia dhe Jevgenia Karatjgina, kanë bërë lajm kur u shfaqën në një emision në Muz-TV të Rusisë, dhe aty u kuptua se ato kurrë nuk kishin dëgjuar për Holokaustin. Shërbimi rus i Radios Evropa e Lirë bisedoi me to në studio, për të parë nëse ato kishin mësuar një mësim të historisë, pas paraqitjes së tyre televizive.(g.k.)
XS
SM
MD
LG