Ndërlidhjet

Të paktën 29 veta kanë humbur jetën nga përleshjet ndërmjet trupave ushtarake të Jemenit dhe militantëve islamikë.

Burimet zyrtare thonë se të paktën 17 viktima janë në mesin e ushtarëve, ndërsa 12 të vrarë janë militantë.

Përleshjet kanë ndodhur në qytetin Mallah, pas sulmeve ndaj pozicioneve ushtarake.

Përgjegjësinë për sulmet e ka marrë grupi Ansar al-Sharia, i cili ka lidhje me Al Kaidën.
XS
SM
MD
LG