Ndërlidhjet

Mazda tërheq 62 mijë vetura nga Kina


Mazda

Mazda

Mazda Motor tha se do të tërheqë më shumë se 62 mijë automjete nga Kina. Kompania tha se makinat kanë probleme me sistemin e frenimit.

Në vitin 2010, Mazda i ka tërhequr më shumë se 17 mijë vetura për shkak të problemit të njëjtë.

Mazda operon në Kinë si pjesë e ndërmarrjes së përbashkët me Ford Motor dhe Chongqing Changan Automobile.
XS
SM
MD
LG