Ndërlidhjet

Këshilli i Sigurimit i OKB-së kërkoi rivendosjen e rendit kushtetues dhe të qeverisë demokratike në Mali.

Këshilli 15 anëtarësh, përsëriti dënimin me termat më të fuqishëm ndaj grusht-shtetit të 22 marsit, nga ana e trupave kryengritës, që rrëzuan presidentin Amadou Toumani Toure një muaj para përfundimit të mandatit të tij.

Këshilli bëri thirrje për zgjidhje të krizës politike.
XS
SM
MD
LG