Ndërlidhjet

Dhjetëra të vrarë nga sulmet në Damask


Pamje pas shpërthimeve në Damask, 10 maj 2012

Pamje pas shpërthimeve në Damask, 10 maj 2012

Televizioni sirian shtetëror tha se nga dy shpërthimet e fuqishme që goditën Damaskun kanë vdekur 40 persona dhe janë plagosur 170 të tjerë.

Televizioni i ka quajtur shpërthimet "sulme terroriste".

Pamjet televizive treguan dhjetëra automjete të djegura dhe të shkatërruara, sikurse edhe trupa të djegur.

Raportet thonë se shpërthimet, të cilat goditën pak para orës 8 , ksihin në shënjestër një bazë të zbulimit ushtarak.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë.

Kreu i misionit vëzhgues të Kombeve të Bashkuara gjeneral-majori Robert Mud ka vizituar skenën e ngjarjes dhe i ka dënuar sulmet.
XS
SM
MD
LG