Ndërlidhjet

Tre shpërthime kanë goditur kishat në Kaduna të Nigerisë.

Raportet flasin për të paktën 10 të vrarë dhe mbi 80 të tjerë të plagosur.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup, ndonëse dyshimet bien mbi grupin e militantëve islamikë, Boko Haram, i cili ka sulmuar disa herë kishat në Nigeri.
XS
SM
MD
LG