Ndërlidhjet

Regjisorja dhe autorja amerikane, Nora Efron, ka vdekur mbrëmë në një spital në Nju Jork.

Mediat amerikane kanë raportuar se 71 vjeçarja Efron, për në kohë të gjatë, ishte e sëmurë nga leukemia.

Pos tjerash, ajo ishte regjisore dhe skenariste e komedive të njohura “Kur Hari e takoi Selin”, “I pagjumë në Sietël” dhe “Xhulie dhe Xhulia”.

Ajo ka punuar edhe si gazetare.
XS
SM
MD
LG