Ndërlidhjet

Tetë të vrarë nga shpërthimi në treg


Tehsil Salarzai, 26 korrik 2012.

Tehsil Salarzai, 26 korrik 2012.

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i bombës në veriperëndim të Pakistanit.

Ngjarja ka ndodhur në një treg të qytetit Tehsil Salarzai, ndërsa raportet e mediave thonë se të gjithë të vrarët dhe të plagosurit janë civilë.

Sipas zyrtarëve, indikacionet fillestare sugjerojnë se shpërthimi është shkaktuar nga një pajisje e telekomanduar.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende askush, ndonëse dyshimet bien mbi talibanët pakistanezë.
XS
SM
MD
LG