Ndërlidhjet

Rusi: Tërmet i fuqishëm në rajonin e Lindjes së Largët


Banorët mblidhen në një stadium lokal pas një tërmeti në Kyzyl të Rusisë në dhjetor të vitit të kalaur

Banorët mblidhen në një stadium lokal pas një tërmeti në Kyzyl të Rusisë në dhjetor të vitit të kalaur

Vëzhgimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se një tërmet me intensitet 7.3 shkallë i ka goditur ujërat e Lindjes së Largët të Rusisë.

Nuk ka pasur raporte të menjëhershme për dëme materiale ose viktima në njerëz.

Poashtu, nuk është dhënë alarm i menjëhershëm për cunami.

Tërmeti ka ndodhur sot në orën 13 sipas kohës lokale dhe epiqendrën e kishte në Oqeanin Paqësor, 160 kilometra në lindje të qytetit rus, Poronajsk.
XS
SM
MD
LG