Ndërlidhjet

Arabia Saudite parandalon sulmet terroriste


Ilustrim

Ilustrim

Zyrtarët në Arabinë Saudite kanë thënë se kanë zbuluar qeliza terroriste në mbretëri dhe se kanë arrestuar tetë persona.

Mediat lokale citojnë ministrin e Brendshëm të ketë thënë se gjashtë jemenas dhe dy saduitë janë në mesin e të arrestuarve.

Sipas burimeve të njëjta, ata dyshohet se kanë planifikuar komplote për të sulmuar policinë dhe civilët në Riad.

Ministria e Brendshme ka thënë se të dyshuarit promovojnë mendimet e Takfirit – term ky që në Arabinë Saudite i referohet Al Kaidës ose grupeve të lidhura me këtë organizatë terroriste.
XS
SM
MD
LG