Ndërlidhjet

Zyrtarët në Shtetet e Bashkuara thonë se ujërat në rritje nga uragani Isaac kanë përmbytur një zonë banimi në qytetin Nju Orllins.

Lagjja është evakuuar para arritjes së stuhisë dhe aktualisht nuk ka raporte për viktima të mundshme.

Zyrtarët nga zona Pllakuemines Parish thonë se ujërat kanë rrjedhur në një shtrirje prej 29 kilometrash.

Isaac, megjithatë, ka zvogëluar fuqinë prejse ka zbarkuar në bregdetin jugor të Luzianës, ditën e martë.
XS
SM
MD
LG