Ndërlidhjet

Rusi: Aksident ajror, 10 të vdekur


Rusi, foto nga arkivi

Rusi, foto nga arkivi

Dhjetë njerëz kanë vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur në një aksident ajror në Gadishullin Kamçatka në Lindjen e Largët të Rusisë.

Zyrtarët thanë se një aeroplan rus, me të paktën 12 pasagjerë dhe dy anëtarë të ekuipazhit, u rrëzua kur po i afrohej fshatit të Pallankës për aterim.

Agjencia e lajmeve, Interfax citoi një burim lokal të kontrollit të trafikut ajror, të ketë thënë se stuhia dhe moti i keq mund ta kenë rrëzuar aeroplanin.
XS
SM
MD
LG