Ndërlidhjet

Pakistani teston raketë për koka bërthamore


Pakistan

Pakistan

Pakistani ka testuar me sukses një raketë të re, të aftë për të bartur koka bërthamore.

Ushtria pakistaneze ka thënë se gama e saj e veprimit është 700 kilometra.

Sipas ushtrisë, raketa Hatf-VII Babur mund të qëllojë objektiva në tokë dhe në det me “saktësi të përpiktë”.

Ky është testimi i gjashtë i raketave që kryen Pakistani, prejse India këtë vit ka zbuluar raketën e saj Agni V, po ashtu në gjendje të bartë koka bërthamore.
XS
SM
MD
LG