Ndërlidhjet

Hajni vret tri roje të sigurisë në Kijev


Ilsutrim

Ilsutrim

Një hajn ka qëlluar për vdekje tre roje dhe ka lënduar rëndë një tjetër në një qendër tregtare në kryeqytetin e Ukrainës, Kijev, citon DPA policinë e këtij vendi.

Rojet që punonin për një kompani private të sigurimit, e kanë zënë personin derisa po përpiqej të vidhte një pajisje elektronike.

Kur, ata e kanë dërguar të dyshuarin në një zyrë për ta marrë në pyetje, ai papritmas ka nxjerrë një armë dhe ka filluar të shtënat.

Personi i dyshuar ka ikur.
XS
SM
MD
LG