Ndërlidhjet

Të paktën 25 talibanë dhe pesë policë janë vrarë gjatë një beteje të armatosur në provincën Faryab të Afganistanit.

Guvernatori Abdullah Botash ka thënë se një grup i madh i talibanëve kanë marrë përkohësisht kontrollin e një pjese të qytetit, çfarë ka bërë që forcat e sigurisë të hapin zjarr ndaj tyre.

Në betejën që ka pasuar ka humbur jetën edhe komandanti i lartë i talibanëve, Yaar Muhammad.

Gjatë kohës së shkurtër që talibanët kanë kontrolluar lagjen, janë vrarë edhe dy civilë.
XS
SM
MD
LG