Ndërlidhjet

Raportohet për 28 të vdekur në SHBA dhe Kanada nga Sandy


New York

New York


Të paktën 28 persona raportohet të kenë vdekur në SHBA dhe në Kanada, si pasojë e stuhisë Sandy, që goditi mbrëmë bregun lindor të SHBA-ve.

Presidenti amerikan, Barack Obama i ka shpallur Nju Jorkun dhe Nju Xhërsin “zona të fatkeqësisë së madhe”.

Ai gjithashtu ka anuluar oraret e fushatës së tij të nesërme, për tu fokusuar në super stuhinë Sandy.

Bëhet e ditur se fondet federale tani janë në dispozicion për zonat më të goditura nga stuhia.

Sandy është stuhia më e madhe atlantike që ka goditur ndonjëherë bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
XS
SM
MD
LG