Ndërlidhjet

Vriten dy policë në Sinai


Sinai, Egjipt, foto nga arkivi

Sinai, Egjipt, foto nga arkivi

Persona të armatosur kanë vrarë dy policë egjiptianë dhe kanë plagosur dy të tjerë në rajonin El -Arish të gadishullit të Sinait, ka raportuar televizioni shtetëror.

Disa sulme militante në Sinai, që kufizohet me Izraelin dhe Rripin e Gazës, kanë pasur në shënjestër policët dhe ushtarët, përfshirë edhe sulmin e 5 gushtit, ndaj një postblloku ushtarak, ku u vranë 16 ushtarë.

Siguria në rajonin e shkretëtirës dhe atë malor, ka pësuar pas kryengritjes e cila rrëzoi presidentin Hosni Mubarak.
XS
SM
MD
LG