Ndërlidhjet

Shpërthime afër Damaskut, 10 të vrarë


Siri, foto nga arkivi

Siri, foto nga arkivi

Të paktën dhjetë persona janë vrarë dhe dyzet të tjerë janë plagosur në tri shpërthime që kanë goditur rrethinat e Damaskut, ka bërë me dije Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me seli në Britani.

Lajmi u bë i ditur nga agjencia e lajmeve DPA.

Konflikti në Siri po vazhdon që nga marsi i vitit të kaluar, kur edhe nisi revolta e kryengritësve për të rrëzuar presidentin Bashar al Assad.

Që atëherë, raportohet për mbi 30 mijë të vrarë.
XS
SM
MD
LG