Ndërlidhjet

Dy të vrarë e rreth dhjetë të lënduar në Pakistan


Pamje pas shpërthimit të sotëm në Quetta të Pakistanit

Pamje pas shpërthimit të sotëm në Quetta të Pakistanit

Një bombë që mendohet të ketë pasur për shënjestër milicinë e qeverisë së Pakistanit ka lënë të vrarë të paktën dy njerëz dhe rreth 10 të tjerë të lënduar, në Provincën Jugore të Balushistanit.

Një zyrtar i lartë i ka thënë radios Evropa e Lirë se bomba e vendosur në një biçikletë është shpërthyer nga një telekomandë.

Shpërthimi goditi një konvoj të trupave paramilitare, përderisa po kalonin në një rrugë kryesore në Quetta.

Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin.
XS
SM
MD
LG