Ndërlidhjet

Grupet opozitare në Rusi kanë planifikuar për sot protesta në Moskë dhe Shën Petersburg.

Ato kanë thënë se do të mbajnë protestën në kryeqytet, pavarësisht se u është mohuar leja e autoriteteve lokale.

Protesta në Shën Petersburg, ndërkaq, ka siguruar lejen e zyrtarëve të qytetit.

Marshet e sotme kanë për qëllim të shënojnë përvjetorin e parë të protestave, që kanë shpërthyer pas zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit të kaluar për shkak të dyshimeve për mashtrime zgjedhore.
XS
SM
MD
LG