Ndërlidhjet

Autoritetet policore kanë bërë të ditur për tre njerëz të vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat masive në Zvicër.

Po sipas tyre, sulmuesi ka qenë i armatosur me pushkë dhe ka shtënë në fshatin Daillon.

I dyshuari, rreth të 30-tave, thuhet se ka qenë i dehur para se të niste dhunën. Policia ka shtënë në drejtim të tij dhe e ka plagosur.

Motivi për të shtënat në kantonin Valais nuk është ende i qartë.
XS
SM
MD
LG