Ndërlidhjet

Vritet një ushtar pakistanez në Kashmir


Kufiri mes Pakistanit e Indisë në Kashmir

Kufiri mes Pakistanit e Indisë në Kashmir

Drejtori ushtarak pakistanez i operacioneve ushtarake do të thërrasë homologun e tij indian të mërkurën, për t’u ankuar në lidhje me vrasjen e fundit të një ushtari pakistanez në Kashmir.

Në një deklaratë të ushtrisë pakistaneze thuhet se ai do të “protestojë ashpër” në lidhje me vrasjen e së martës.

Ministria indiane e Mbrojtjes nuk pranoi të komentojë.

Dy ushtarë pakistanezë dhe dy indianë u vranë në fillim të janarit, në shpërthimin më të keq të dhunës në Kashmir, që kur India dhe Pakistani ranë dakord për një armëpushim, gati një dekadë më parë.