Ndërlidhjet

Autoritetet indoneziane thanë se 11 njerëz kanë vdekur nga përmbytjet në Xhakartë dhe më shumë se 18 mijë njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre.

Zyrtarët thanë se viktimat janë shkaktuar që nga 15 janari, kur reshjet e shiut filluan ta përmbysin qytetin.

Policia vendosi së paku 40 varka gome të premten për të ndihmuar evakuimin ose për të sjellë furnizimet për njerëzit e bllokuar nga përmbytjet.

Në zhvillime tjera, qindra ushtarë po e riparojnë një digë të shembur të një kanali, që ka bërë që uji të derdhet në disa pjesë të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG