Ndërlidhjet

Zyrtarët afganë thanë se militantët talibanë kanë ekzekutuar 16 ushtarë afganë në verilindje të vendit.

Autoritetet thanë se ushtarët janë rrëmbyer nga talibanët të hënën.

Ata thonë se rrëmbyesit i vranë ushtarët në qarkun Warduj të Badakhshanit të martën.

Pleqnarët dhe klerikët e fshatit kanë negociuar për lirimin e shtatë ushtarëve të të njëjtit rreth.
XS
SM
MD
LG