Ndërlidhjet

Abbas arrin në Moskë


Udhëheqësi palestinez, Mahmud Abbas.

Udhëheqësi palestinez, Mahmud Abbas.

Udhëheqësi palestinez, Mahmud Abbas, ka arritur në Moskë për një vizitë zyrtare.

Abbas pritet të takojë të enjten presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Dy liderët do të diskutojnë situatën në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut, ashtu si edhe marrëdhëniet dypalëshe.

Abbas po ashtu do të takojë kryeministrin rus, Dmitry Medvedev.
XS
SM
MD
LG