Ndërlidhjet

Katër militantë të dyshuar vriten në Pakistan


Ilustrim

Ilustrim

Burimet pakistaneze të zbulimit, thonë se katër militantë të dyshuar janë vrarë në rajonin fisnor, Vaziristan, në veri të Pakistanit.

Zyrtarët e inteligjencës dhe burimet lokale bëjnë të ditur se aeroplanë amerikanë pa pilotë, kanë gjuajtur raketa në një automjet të premten herët.

Zona në afërsi të kufirit Pakistan-Afganistan është një nga shtatë rajonet e zonave të administruara dhe qeverisura me ligje fisnore.

Islamabadi zyrtar ka thënë se sulmet e raketave pa pilotë po shkelin sovranitetin e Pakistanit dhe po rrisin zemërimin ndaj amerikanëve.
XS
SM
MD
LG