Ndërlidhjet

Autoritetet afgane thonë se 23 militantë talibanë janë vrarë dhe 26 të tjerë janë plagosur gjatë një operacioni ushtarak në provincën Logar.

Shefi rajonal i policisë, Khan Abdul Rahimzai, i ka thënë Radios Afganistani i Lirë se operacioni është kryer nga forcat afagane dhe ato të NATO-s.

Në një emal për mediat, zëdhënësi i talibanëve, Zabihullah Mujahid, ka konfirmuar vdekjen e 12 militantëve. Ai po ashtu ka folur edhe për 28 civilë të vrarë.
XS
SM
MD
LG