Ndërlidhjet

Shitet për 408,000 $ kitara e Lennonit


John Lennon. Shtator, 1966.

John Lennon. Shtator, 1966.

Kitara, me të cilën ka luajtur John Lennon dhe George Harrison nga grupi The Beatles, është shitur për 408,000 dollarë në një ankand.

Instrumenti i ndërtuar në vitin 1966 nga kompania VOX është blerë nga një blerës i paidentifikuar amerikan në Nju Jork.

Harrison ka luajtur me të këngën “I am the walrus” në skenën e një turenu më 1967, ndërsa Lennon e ka përdorur atë në videon për këngën “Hello, goodbye”, në po të njëjtin vit.
XS
SM
MD
LG