Ndërlidhjet

Një i vdekur nga tërmeti në Tajvan


Ilustrim

Ilustrim

Një tërmet prej 6.2 shkallësh të Richterit ka goditur të dielën Tajvanin, duke vrarë së paku një person dhe duke shkaktuar panik në mesin e banorëve.

Epiqendra e tij ka qenë pranë qytetit Jenai, në qarkun Nantou.

Zona thuhet të jetë rreth 720 kilometra në lindje të Hong Kongut.

Vdekja e një personi është konfirmuar nga autoritetet spitalore, raporton CNN.
XS
SM
MD
LG