Ndërlidhjet

Vritet një ligjvënës në Pakistan


Pakistan

Pakistan

Persona të armatosur kanë vrarë një ligjvënës në veriperëndim të Pakistanit.

Policia ka konfirmuar se Farid Khan është vrarë në Hangu të provincës Khyber.

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, ka dënuar vrasjen dhe u ka bërë thirrje autoriteteve që të sjellin autorët para drejtësisë.

Khan është zgjedhur në zgjedhjet e muajit të kaluar.
XS
SM
MD
LG