Ndërlidhjet

Zyrtarët rusë kanë “arrestuar” një macë në një burg në Republikën Komi.

Maca thuhet se ka bërë përpjekje të dërgojë dy telefona celularë dhe karikuesit e tyre.

Autoritetet kanë konfirmuar sot se ajo është kapur më 31 maj me kontrabandën e ngjitur për trup.

Sipas deklaratës, kjo është hera e parë në historinë e burgut që një macë kapet duke kontrabanduar mjete të ndaluara në burg.
XS
SM
MD
LG