Ndërlidhjet

Zyrtarët irakianë kanë bërë të ditur për vdekjen e 14 personave, pasi militantët kanë sulmuar një konvoj automjetesh në provincën Anbar.

Mësohet se militantët kanë ngritur një postbllok të rremë në rrugë dhe kanë hapur zjarr ndaj tre automjeteve të ndaluara.

Disa nga viktimat kanë qenë roje kufitare, ndërsa të tjerat civilë shiitë, kanë konfirmuar zyrtarë të inteligjencës.
XS
SM
MD
LG