Ndërlidhjet

Paviçeviq nga e hëna vendoset në Prishtinë


Dejan Paviceviq

Dejan Paviceviq

Zyrtari ndërlidhës me Prishtinën, Dejan Paviçeviq ka deklaruar se të hënën do të marrë detyrën në Prishtinë, ku do të merret me zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit.

“Do të jem zyrtari i parë i Serbisë që do të ulet në Prishtinë dhe dera ime do të jetë e hapur për të gjithë”, ka thënë Paviçeviq, i cili ka qenë shef i ekipit teknik për bisedime.

Beogradi dhe Prishtina që nga e hëna do të lidhen edhe me zyrtarët ndërlidhës- dhe kjo do të jetë një nga plotësimet e kushteve të marrëveshjes së Brukselit, e arritur në mes të kryeministrave Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.
XS
SM
MD
LG