Ndërlidhjet

Vriten 11 studente në Pakistan


Pakistan

Pakistan

Së paku 11 studente janë vrarë dhe 19 të tjera janë plagosur nga një sulm në Kueta të Pakistanit.

Burimet zyrtare kanë thënë se shpërthimi ka goditur autobusin e viktimave, teksa ktheheshin në shtëpi.

Policia ka thënë se pajisja shpërthyese ka qenë e montuar brenda autobusit.

Një tjetër shpërthim ka ndodhur pak orë në vonë në spitalin, ku janë duke u trajtuar viktimat.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup.
XS
SM
MD
LG