Ndërlidhjet

Rusi: Festohet fitorja e atletes Isinbayeva


Yelena Isinbayeva gjatë kërcimit të saj fitues në Kampionatin Botëror të atletikës në Moskë

Yelena Isinbayeva gjatë kërcimit të saj fitues në Kampionatin Botëror të atletikës në Moskë

Rusët po e festojnë fitoren e atletes së njohur Yelena Isinbayeva, në kërcim me shkop, në Kampionatin Botëror të atletikës, që po mbahet në Moskë.

Kjo është fitorja e tretë e saj në kampionatet borëtore të atletikës.

Isinbyeva, 31 vjeçare, e kërceu lartësinë prej 4.89 metra, në garat që u zhvilluan mbrëmë vonë në stadiumin Luzhniki në Moskë.

Vendin e dytë e zuri amerikanja Jennifer Suhr, ndërsa në të tretin u plasua kubanja, Yarisley Silva.

Isinbayeva më parë ka triumfuar në kampionatet botërore në vitet 2005 dhe 2007, ndërsa në vitet 2004 dhe 2008, ka fituar medaljen e artë olimpike.

Gjatë viteve të fundit në karrierën e saj shënuar njëfarë rënie.
XS
SM
MD
LG