Ndërlidhjet

Rreth 30 njerëz janë raportuar të vrarë dhe dhjetëra të tjerë të plagosur në përleshjet midis grupeve rivale në një burg të Bolivisë.

Shumica e të vrarëve thuhet të jenë djegur deri në vdekje, pasi të burgosurit kanë hapur zjarr me gaz propani.

Një fëmijë njëvjeçar raportohet të jetë në mesin e të vrarëve.

Fëmijet e vegjël të të burgosurve lejohen të jetojnë me prindërit e tyre në kompleksin Palmasola Penitentiary, jashtë qytetit Santa Kruz.
XS
SM
MD
LG