Ndërlidhjet

Zyrtarët rusë të sigurisë kanë arrestuar 21 ekstremistë të dyshuar islamikë në qytetin Tobolsk të Siberisë.

Mësohet se tre nga të arrestuarit janë shtetas të huaj.

Në banesat e tyre thuhet se janë gjetur 40 libra dhe broshura që përfshihen në listën e materialeve, të cilat nga autoritetet ruse konsiderohen si ekstremiste.

Dy nga të dyshuarit kanë pasur edhe drogë me vete, në momentin kur janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG