Ndërlidhjet

Një bombë në anë të rrugës ka vrarë dy zyrtarë të lartë të ushtrisë pakistaneze.

Gjenerali Sanaullah dhe koloneli Touseff kanë qenë duke udhëtuar drejt provincës Khyber kur pajisja e improvizuar ka shpërthyer, duke vrarë ata dhe një ushtar pakistanez.

Sulmi ndodh në kohën kur Qeveria e Pakistanit po bën përpjekje të nisë bisedimet e paqes me talibanët pakistanezë.

Këta të fundit kanë kërkuar sot nga Qeveria në Islamabad që të lirojë militantët e burgosur dhe të nisë tërheqjen e trupave nga zonat fisnore të Pakistanit, si parakusht për pjesëmarrjen e tyre në bisedime.
XS
SM
MD
LG