Ndërlidhjet

Putin ironizon me gjykimin e Berlusconit


Presidenti rus, Vladimir Putin gjatë një prej takimeve të mëparshme me ish kryeministrin italian, Silvio Berlsuconi

Presidenti rus, Vladimir Putin gjatë një prej takimeve të mëparshme me ish kryeministrin italian, Silvio Berlsuconi

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dhënë mbështetje jo të zakonshme mikut të tij të vjetër, ish kryeministrit italian, Silvio berlusconi të enjtën.

Putin ka thënë se Berlusconi nuk do të gjykohej për kryerjen e marrëdhënieve seksuale me një të mitur nëse ai do të ishte homoseksual.

“Berlusconi po gjykohet sepse ai jeton me gra. Nëse ai do të ishte homoseksual, askush nuk do e çonte gishtin kundër tij”, ju ka thënë Putini gazetarëve dhe ekspertëve në Rusi.

Ish shefi i qeverisë italiane është gjykuar në vendin e tij pasi thuhet se e ka paguar një prostitutë për marrëdhënie seksuale derisa ajo ishte ende nën moshën 18 vjeç.
XS
SM
MD
LG