Ndërlidhjet

OKB: Obama dhe Rohani nuk takohen


Barack Obama dhe Hassan Rohani (djathtas)

Barack Obama dhe Hassan Rohani (djathtas)

Zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara thonë se presidenti Barack Obama dhe presidenti i Iranit, Hassan Rohani, nuk do të takohen në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Një zyrtar i administratës Obama, duke folur në kushte të anonimitetit, tha mbrëmë vonë se Shtëpia e Bardhë ishte e hapur për takimin Obama – Rohani, në Nju Jork, por iranianët kishin sugjeruar se kjo ishte shumë e komplikuar.

Barack Obama dhe Hassan Rohani kanë folur në Asamblenë e Përgjithshme.

Liderët e Shteteve të Bashkuara dhe Iranit nuk janë takuar në 36 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG